Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ceny zbóż nieznacznie w górę

Autor:

Dodano:

Pszenica na MATIF w kontrakcie majowym wzrosła o 0,7 proc., natomiast na CBOT seria majowa podrożała o 0,7 proc. Kukurydza w Paryżu (kontrakt czerwcowy) obniżyła się o 0,2 proc., a w Chicago (maj) wzrosła o 0,2 proc.

Na zakończenie tygodnia większość kontraktów zbożowych podrożała, podobnie jak i w ujęciu tygodniowym. Jednak zróżnicowanie cen było znaczne, szczególnie w przypadku pszenicy.

Przez ostatni tydzień pszenica na CBOT potaniała aż 3,3 proc., natomiast na MATIF podrożała o 0,2 proc. Zmiana ceny kukurydzy była dość podobna i wyniosła 2,1 proc. na plusie w przypadku giełdy paryskiej i 2,0 proc. w przypadku giełdy w Chicago.

Pszenica MATIF, kontrakt majowy - cena wzrosła o 0,65 proc. (154,25 euro/t- 662 zł/t).
Wykres 1


Notowania majowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt majowy - cena wzrosła o 0,71 proc. (169,11 USD/t- 638 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt czerwcowy - cena spadła o 0,16 (155,00 euro/t- 665 zł/t).
Wykres 6


Notowania czerwcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt majowy - cena wzrosła o 0,21 proc. (142,61 USD/t- 538 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

×