Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Przenośnik ślimakowy z hydrauliczną regulacją wysokości

Autor: Karol Wieteska

Dodano: 12-04-2016 10:37

Do żniw jest jeszcze co prawda trochę czasu, ale już dziś można przyjrzeć się urządzeniom potrzebnym do sprawnej obsługi kampanii żniwnej.

Jedną z ciekawych propozycji na ten rok od firmy Magrotex jest przenośnik ślimakowy z hydrauliczną regulacją wysokości. Urządzenie jest interesującą opcją, służącą do załadunku silosów zbożowych.

Dzięki dużej mobilności można je bezproblemowo przestawiać pomiędzy silosami, czego nie da się powiedzieć np. o przenośnikach pionowych, montowanych zwykle na stałe. Producent oferuje je w dwóch wersjach o długości rury 12 i 14 m, co pozwala transportować materiał odpowiednio na maksymalnie 9,2 m oraz 10,5 w wypadku większego przenośnika.

Wysokość podnośnika może być płynnie regulowana za pomocą dźwigni sterującej układem hydraulicznym. Istnieje ponadto możliwość dodatkowego wydłużenia rury przenośnika i transportu materiałów sypkich na wysokości, których nie da się osiągnąć w wypadku przenośników z podnoszeniem manualnym.

Dla późniejszego przechowywania możliwe jest zmniejszenie gabarytów wysokościowych przenośnika. Maksymalna wydajność przenoszenia wynosi do 40 t/h w przypadku większego urządzenia (średnica rury 250 mm i silnik napędzający 11 kW) oraz 30 t/h dla mniejszego przenośnika (średnica rury 200 mm i silnik napędzający 7,5 kW).

Całe urządzenie jest cynkowane ogniowo, co powinno pozytywnie wpłynąć na trwałość,  a wszystkie elementy robocze są ułożyskowane i smarowane co, jak zapewnia producent będzie gwarancją cichej i bezproblemowej pracy.

 

×