Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Maszyny od projektanta Porsche na Opolagrze

Autor:

Dodano:

Nie lada nowości pojawią się podczas tegorocznych targów Opolagra. Wśród nich znajdą się maszyny John Deere takie jak: sieczkarnia samojezdna zaprojektowana przez Matthiasa Schönherra, projektanta Porsche czy największy ciągnik John Deere serii 9RX na gąsienicach.

Opolagra, która odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Kamieniu Śląskim, to święto dla wszystkich zainteresowanych tematyką rolniczą. W ubiegłym roku ponad 470 wystawców odwiedziło aż 45 tys. zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza to niemal 45 ha, a na gości czekać będą także pokazy polowe.

John Deere zaprezentuje zbiór sianokiszonki prasami zwijającymi czy test na torze dla opryskiwaczy polowych.

- Chcemy zaprezentować nasze maszyny zarówno w warunkach wystawowych, ale i zewnętrznych, bo tylko wtedy można naprawdę pokazać, jak i co działa. Do Kamienia Śląskiego przywieziemy także nasze flagowe produkty, które robią spore wrażenie, m.in. ciągnik serii 9RX, czyli pierwszy w historii John Deere ciągnik czterogąsienicowy czy sieczkarnię samojezdną, która wyszła spod ręki projektanta marki Porsche. Stylistyka tej maszyny została wyróżniona nagrodą Red Dot – mówi Piotr Dziamski z John Deere Polska.

Nowa seria ciągników 9RX to jedne z największych ciągników na świecie. Ich moc sięga aż 670 KM. Generuje ją silnik o pojemności 15 l.

Ponadto, prócz ciągnika 9RX, pierwszy raz w Polsce zaprezentowany zostanie nowy model 6195M o mocy 206 KM z serii 6M. To najpopularniejsza seria ciągników John Deere w Polsce.

Marka obecna będzie na targach wraz z doświadczonymi dealerami: Chempest z Rudnika, Agro-Efekt z Sycowa, czy Polboto Agri z Udanina.

Co jeszcze ciekawego czeka nas na Opolagrze? Zwiedzający będą mogli zobaczyć maszyny w akcji, przy tym zapoznać się z innowacjami. Odbędą się demonstracyjne pokazy nowoczesnych systemów, m.in. Machine Sync, który zapewnia synchronizację ciągnika z kombajnem, dzięki czemu operator może sterować ciągnikiem z kombajnu, ale także system AutoTrack, umożliwiający satelitarne automatyczne prowadzenie maszyny czy iTEC Pro, pozwalający na zarządzanie maszyną na uwrociach (sterowanie, załączanie, in.).

Wśród innowacji rozwiązań nie zabraknie również JDlink, czyli systemu monitorowania wydajności i parametrów maszyny oraz zabezpieczającego przed kradzieżą. O systemie było głośno, gdy w marcu br. udało się namierzyć w województwie łódzkim ciągnik skradziony w powiecie oławskim na Dolnym Śląsku. 

×