Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ursus z 50 procentowym wzrostem sprzedaży w pierwszym kwartale br.

Autor:

Dodano:

W pierwszym kwartale 2016 r. Ursus, jedyny polski producent ciągników, odnotował niemal 50-procentowy wzrost sprzedaży nowych ciągników w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Na podstawie danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) pozyskanych z Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wynika, że lubelski producent jest liderem wzrostów w branży, ponieważ jako jedyny spośród 10 największych firm w kraju, zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników, podczas gdy cała branża spadła łącznie o 28 procent.

W omawianym okresie wszyscy pozostali producenci znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w rynku, odnotowali spadki. Łącznie wielkość sprzedaży na całym rynku w pierwszym kwartale br. zmniejszyła się o 28 procent- wskazuje PZPM.

Ursus utrzymał wzrost sprzedaży na poziomie niemal 50 procent, podczas gdy pozostali producenci ciągników rolniczych, należący do pierwszej dziesiątki, odnotowali przynajmniej 10-procentowe spadki.

Dobry początek roku dla Ursusa jest kontynuacją sukcesów z 2015 roku, w którym liczba rejestracji nowych ciągników wzrosła o 47% w porównaniu z poprzednim okresem, a spółka odnotowała rekordowe przychody na poziomie 324,4 mln zł.

Pod względem ilości sprzedanych sztuk (118 zarejestrowanych nowych ciągników) firmie brakuje co prawda jeszcze dużo do obecnego lidera rynku czyli firmy Zetor (312 nowych ciągników), ale biorąc pod uwagę tempo wzrostu sprzedaży pod koniec roku sytuacja może już wyglądać inaczej.

×