Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wzmacniająca pasta dla cieląt

Autor:

Dodano:

Fortiflor to w ofercie firmy AgroComplex mieszanka paszowa uzupełniająca, dostępna w formie pasty dla cieląt, jagniąt i koźląt.

Pasta zawiera bakterie probiotyczne niezbędne do stabilizacji i rozwoju właściwej flory układu pokarmowego. Bakterie probiotyczne kolonizują przewód pokarmowy, blokując rozwój patogennych bakterii i wspierając strawność składników pokarmowych.

Produkt w swoim składzie zawiera substancje, które chronią cielę podczas pierwszych godzin i dni życia, aktywując ich odporność bierną lokalnie w przewodzie pokarmowym, ale również systematycznie w całym organizmie. Produkt zaleca się stosować w pierwszych dniach po urodzeniu, tuż po pobraniu przez cielę siary.

Wśród głównych zalet preparatu producent wymienia: stabilizację flory bakteryjnej jelit, redukcję zaburzeń trawienia, ograniczenie występowania biegunek, redukcję upadków wśród młodych cieląt. Producent zaleca stosowanie pasty w dawce 15 ml (jedna strzykawka) dziennie na sztukę oraz w kolejnych dwóch dniach po podaniu siary.

W skład preparatu wchodzą m.in. skiełkowane ziarna zbóż poddane procesowi fermentacji z odpowiednio dobranymi bakteriami probiotycznymi. Cena jednej strzykawki to ok. 14,50 zł brutto.

×