Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wspólnie zlustrujmy uprawy w Pawłowicach

Autor:

Dodano:

2 czerwca br. to dzień oceny stanu upraw w Pawłowicach. Odwiedzając „Zielone Pola Pawłowice” sprawdzić można, jak m.in. zareagowała pszenica ozima na programy ochrony i dokarmiania zaproponowane przez siedem gospodarstw z różnych części kraju.

Właściwy dobór preparatów stosowanych do walki z patogenami chorobotwórczymi wcale nie należy do najprostszych. Zwłaszcza że na działanie substancji czynnych preparatów oprócz odmiany, stanu roślin, wpływ mają także warunki pogodowe.

Firma Osadkowski SA wspólnie z naukowcami Zakładu Mikologii Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu oraz Zakładem Doświadczalnym Pawłowice Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczego w województwie wielkopolskim podjęła projekt doświadczalny, który prowadzony jest w sumie na powierzchni ponad 60 ha.

Jego elementem jest porównanie różnych technologii ochrony fungicydowej oraz nawożenia dolistnego w pszenicy ozimej. Doświadczenie zakłada 7 różnych kombinacji ochrony fungicydowej oraz 7 kombinacji łączących ochronę fungicydową z nawożeniem dolistnym w pszenicy ozimej, odmiany Praktik, która uzyskała wpis do Krajowego Rejestru w 2012 r. Efekty wprowadzonych technologii oceniane będą 2. czerwca na "Zielonych Polach Pawłowice".

Serwis specjalny Zielone Pola Pawłowice 2016 tutaj

 

×