Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

John Deere: nowa seria 5 ciągników klasy premium

Autor:

Dodano:

Wkrótce do oferty ciągników John Deere trafi nowa seria ciągników serii 5 klasy premium. Będą to maszyny zastępujące dostępną do niedawna serię 5R, cieszącą się dużym uznaniem użytkowników.

John Deere ogłosił, że w trzecim kwartale 2016 roku zaprezentuje nową serię 5 ciągników klasy premium. Premiera odbędzie się podczas nadchodzących jesiennych targów we Francji, Niemczech, Włoszech i Polsce.

Nowa seria 5 to kompaktowe maszyny, które w odróżnieniu do dostępnej obecnie serii 5M będą charakteryzowały się rozwiązaniami zwiększającymi wydajność oraz komfort pracy. Maszyny będą miały m.in. nowe przekładnie. Na razie jednak koncern John Deere nie zdradza szczegółów technicznych.

Jak informują przedstawiciele marki, w ostatnich latach to właśnie ciągniki serii 5R cieszyły się największym zainteresowaniem w ofercie John Deere Polska. Wielu użytkowników maszyn zwracało uwagę, że seria 5R stanowiła optymalne rozwiązanie do pracy z ładowaczem czołowym. W okresie od czerwca 2012 do września 2014 zarejestrowano ponad 700 egzemplarzy poprzedniej serii 5R.

- Wysokowydajne i kompaktowe ciągniki zostały stworzone z myślą o tym, by zastąpić poprzednią serię 5R w segmencie ciągników Premium. Zostaną po raz pierwszy zaprezentowane w trzecim kwartale 2016 roku. Ciągnik oficjalnie będzie przedstawiony podczas wystawy Agro Show w Polsce – zapowiada Piotr Dziamski z John Deere Polska.

Nowa seria 5 premium obejmie kilka modeli ciągników w zakresie mocy od 80 do 120 KM. Ze względu na ogromną popularność poprzedniej serii 5R John Deere Polska liczy na duże zainteresowanie nowymi ciągnikami po jesiennych targach. 

×