Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kosa spalinowa przydatna w każdym gospodarstwie

Autor:

Dodano:

Wiosna i lato sprzyjają wszelkim pracom związanym z przycinaniem trawy w przydomowych obejściach. Nie wszędzie jednak możemy użyć kosiarki spalinowej, która nadaje się tylko do cięcia równych terenów. W przypadku, gdy zachodzi potrzeba wykoszenia trawy lub zarośli z miejsc bardziej niedostępnych, warto pokusić się o zakup kosy spalinowej.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń, różniących się między sobą mocą, typem zastosowanego silnika czy ciężarem. Najpopularniejszymi silnikami stosowanymi w takich kosach są spalinowe jednostki dwusuwowe, do zasilania których należy stosować mieszankę paliwa z olejem. Są one stosunkowo lekkie i umożliwiają pracę pod właściwie dowolnym kątem, czego nie można powiedzieć o kosach z silnikami czterosuwowymi (z małymi wyjątkami). Ma to duże znaczenie przy wycinaniu np. rowów lub skarp, a z takimi przeszkodami można się dosyć często w obrębie gospodarstw spotkać.

Wybierając urządzenie dla potrzeb użytkowania w naszym gospodarstwie, zwróćmy również uwagę na ogólną jakość wykonania urządzenia i ergonomię. Najtańsze, tzw. marketowe kosy mogą nie sprostać bardziej wymagającym, intensywnym pracom, dlatego przedstawiamy poniżej kilka naszym zdaniem solidnych kos spalinowych, z których tańsze nie są dedykowane do użytku profesjonalnego, ale przy bardziej okazjonalnym wykorzystaniu powinny służyć przez lata. Droższe - sprawdzą się także w intensywnej, codziennej pracy.

Nac TT-BC 520-2

Mocna i uniwersalna kosa spalinowa do wymagających prac przydomowych. Urządzenie jest przeznaczone do podcinania trawy i chwastów w miejscach trudno dostępnych, nierównych powierzchniach itp. Wyposażone jest w dwusuwowy silnik o pojemności 52 cm3 i mocy 3 KM. Napęd jest przenoszony przez przekładnię kątową, a wał napędowy jest dzielony, co umożliwia łatwe złożenie do transportu. W komplecie otrzymujemy uprząż, zestaw kluczy, trójzębną tarczę tnącą oraz głowicę z żyłką.

Oleo-Mac S parta 380T

Zaprojektowana do intensywnej, ciągłej eksploatacji w trudnych warunkach (miejsca, w których występują duże ilości pyłu i kurzu, w wysokich temperaturach). Wyposażona jest w dwucylindrowy silnik o pojemności 36,3 cm3 i mocy 2 KM.

Całości dopełnia aluminiowa obudowa sprzęgła, odporna na wstrząsy i naprężenia, a duże koło zamachowe zaprojektowano pod kątem zapewnienia ciągłego, intensywnego chłodzenia jednostki napędowej.

W zestawie otrzymujemy głowicę z żyłką tnącą, głowicę trójzębną oraz podwójne pasy nośne.

Stihl F S 90

Trwała i solidna kosa mechaniczna do wykorzystywania w pracach przy dużych obciążeniach. Wyposażona w opatentowany czterosuwowy silnik 4-MIX o pojemności 28,4 cm3 i mocy 1,3 KM oraz uchwyt oburęczny do ergonomicznego wykaszania dużych powierzchni. Umożliwia szybkie, wygodne i ekonomiczne wykaszanie dużych powierzchni porośniętych trawą i dużymi chwastami. Wyposażona w odpowiednie narzędzie tnące nadaje się również do okazjonalnego wycinania krzewów i przecinania cienkich pni drzew.

W zestawie znajdują się uprząż oraz głowica żyłkowa.

Makita D BC4510D

Jedna z najmocniejszych kos profesjonalnych w ofercie firmy, wyposażona w silnik dwusuwowy o pojemności 45 cm3 i mocy 3,1 KM. Nowoczesny silnik, nowy kształt cylindra i bezobsługowy moduł zapłonu elektronicznego zapewniają niskie zużycie paliwa przy dużej wydajności pracy. Kosa jest przeznaczona do najcięższych zastosowań, m.in w rolnictwie i leśnictwie.

Wał napędowy został zaprojektowany w sposób umożliwiający intensywne i ciągłe użytkowanie, a dzięki łatwej wymianie narzędzia tnącego można szybko powrócić do pracy. W komplecie z kosą otrzymujemy profesjonalną uprzęż oraz trójząb (trójzębny nóż) do cięcia trawy.

×