Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Po raz 16. nagrodzono laureatów w konkursie „Sposób na sukces”

Autor:

Dodano:

Laureaci XVI edycji konkursu „Sposób na sukces” tworzą 333 miejsca pracy.

W Belwederze odbyła się XVI gala finałowa konkursu "Sposób na sukces".

List od prezydenta Andrzeja Dudy – honorowego patrona konkursu - odczytała prof. Barbara Fedyszak- Radziejowska. Prezydent pogratulował laureatom:

- To państwa pomysłowość, otwartość na innowacje, pracowitość i konsekwencja przyczyniają się do powstawania nowych miejsc pracy oraz do społeczno-ekonomicznego rozwoju obszarów wiejskich. Wysoko to cenię, gdyż  rolnictwo to ważny sektor gospodarki, mający ogromne znaczenie w życiu całego kraju. Nagrodzone inicjatywy pokazują wielką różnorodność przedsięwzięć i świadczą o państwa ogromnym zaangażowaniu w  realizację potrzeb swoich miejscowych wspólnot, pracowników i konsumentów, także o działaniach kreujących przedsiębiorczość, zachęcających mieszkańców wsi i małych miejscowości do aktywności gospodarczej i obywatelskiej. Uświadamiają państwo przy tym, że polski rolnik to jednocześnie producent, a także strażnik przyrody i krajobrazu, opiekun dziedzictwa polskiej wsi.

Wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki przekazał pozdrowienia od ministra rolnictwa, patrona konkursu, i podziękował ośrodkom doradztwa rolniczego, uczestniczącym w promowaniu najciekawszej pozarolniczej działalności.

- W 16 edycjach zgłoszono prawie  870 przedsięwzięć, wybrano 215 laureatów, są 34 wyróżnienia – mówił. – W tej edycji konkursu wzięło udział 65 przedsiębiorców, spośród których wybrano 13 laureatów, a 3 podmioty otrzymały wyróżnienia. Laureaci XVI edycji konkursu tworzą 333 miejsca pracy.

Szczepan Zalewski, dyrektor CDR w Brwinowie, życzył nagrodzonym dalszych sukcesów:

- Firma rodzinna to firma, która jest najtrwalszym elementem w krajobrazie i w przestrzeni wiejskiej, ponieważ rozwija się wolno, ale za to jest bardzo trwała. Chcę wszystkim państwu życzyć jednego – tego elementu nie ma w ekonomice – takiego zwykłego łutu szczęścia. Ten łut szczęścia często decyduje o tym, czy jesteśmy jedną firmą, czy też borykamy się z problemami.

- Tegoroczni wyróżnieni i laureaci dołączyli do wąskiego grona najlepszych, którzy szukając własnych dróg znaleźli swój sposób na sukces – mówił w imieniu nagrodzonych Mateusz Nędza-Kubiniec. -Chciałbym serdecznie podziękować organizatorom za trud organizacji konkursu – piewcom chłopskiej sprawy.

Konkurs od 2000 roku organizuje CDR w Brwinowie.

Gala stała się okazją do spotkania z laureatami wszystkich edycji konkursu, a także z przedstawicielami samorządów z miejscowości, z których pochodzą laureaci.

Lista nagrodzonych: Szesnaście przedsięwzięć nagrodzonych w 16. „Sposobie na Sukces” 

 

 

×