Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Słabe zakończenie tygodnia notowań amerykańskich zbóż

Autor:

Dodano:

Pszenica na MATIF w kontrakcie wrześniowym wzrosła o 0,6 proc., natomiast na CBOT seria wrześniowa potaniała o 2,1 proc. Kukurydza w Paryżu (kontrakt sierpniowy) nie zmieniła ceny., a w Chicago (wrzesień) spadła o 1,5 proc.

Bardzo blado wypadło zakończenie tygodnia notowań zbóż za oceanem. Dość mocne spadki cen pszenicy i kukurydzy spowodowały, że w ujęciu tygodnia zboża te potaniały odpowiednio o 2,4 proc. i 0,8 proc. Poprawa pogody za oceanem, a w zasadzie lepszy jej przebieg od oczekiwań wywołuje obecnie spadki cen kontraktów na zboża w USA.

Amerykańskiej tendencji oparły się zboża na giełdzie Matif. Przez ostatni tydzień pszenica podrożała o 0,3 proc., a kukurydza o 1,6 proc.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 0,63 proc. (159,50 euro/t- 704 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 2,13 proc. (156,07 USD/t- 618 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt sierpniowy- cena nie zmieniła się (173,75 euro/t- 767 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 1,54 proc. (138,68 USD/t- 549 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

×