Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Elewarr rozpoczął skup zbóż, trwa skup rzepaku

Autor:

Dodano:

Podczas posiedzenia Kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi omawiano sytuację dotyczącą przygotowania Spółki Elewarr do tegorocznej kampanii skupu - podało MRiRW.

Prezes zarządu spółki poinformował, że od połowy lipca Elewarr realizuje skup rzepaku, do 26 lipca zakupiono go ok. 23 tys. ton. Rozpoczęto także skup ziarna zbóż.

W tym roku w ramach świadczonych usług Spółka zamierza także przyjąć do odpłatnego składowania ok. 180 tys. ton produktów. Zostały już zawarte umowy na składowanie w ilości 120 tys. ton. W elewatorach pozostaje jeszcze towar w ilości ok. 70 tys. ton, ale jest on już sprzedany, tylko jeszcze nieodebrany.

Na realizację planów skupowo – usługowych Spółka zamierza wykorzystać 100 proc. posiadanej powierzchni technologicznej  - podaje MRiRW.

Prezes, stwierdził także, że sprzedano pochodzące z 2015 r. zapasy i spłacono długi. Zarząd zgromadził własne środki finansowe oraz podpisał korzystniejszą, od zawieranych w latach poprzednich, umowę na kredyt skupowy. Zawierane są też nowe kontrakty handlowe. 

W celu usprawnienia skupu magazyny spółki otwarte są od piątku do soboty, a w uzasadnionych przypadkach również w niedzielę. Pracownicy obsługują dostawców do ostatniego klienta - napisano w komunikacie.

 

×