Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Redukcja stad bydła mlecznego w Wielkiej Brytanii

Autor:

Dodano:

Niższe pogłowie krów mlecznych w Wielkiej Brytanii może spowodować spadek produkcji mleka w najbliższym czasie.

W ciągu ostatniego roku pogłowie krów mlecznych w Wielkiej Brytanii spadło o 2 procent, co stanowi największy roczny spadek w ciągu ostatnich czterech lat, podaje AHDB.

Według British Cattle Movement Service (BCMS), liczba krów mlecznych w wieku powyżej 2 lat na dzień 1 lipca 2016 r. wynosiła 1,8 mln, co stanowi wynik o 37 tys. niższy niż rok wcześniej.

W tym czasie wzrósł ubój mlecznic (powyżej 36 miesięcy) o 13 proc. do 37 tys. sztuk. Ubój krów mlecznych wzrastał stale do połowy 2014 r., a od początku 2016 r. znacznie przyspieszył, co wynikało z większej podaży krów w pierwszych laktacjach. Świadczy to o ograniczaniu produkcji mleka przez hodowców.

Zwiększony ubój krów nie był rekompensowany przez napływ młodzieży hodowlanej. Krótkotrwałe, może to oznaczać, że produkcja w Wielkiej Brytanii będzie niższa. Jednak liczba młodzieży hodowlanej jest o 15 tys. sztuk wyższa niż w ubiegłym roku i prawie 60 tys. wyższa niż cztery lata wcześniej. W wyniku tego, możliwość zwiększenia produkcji mleka przez odbudowanie pogłowia krów mlecznych wciąż istnieje.

×