Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Mandam – kilka nowości na Agro Show

Autor:

Dodano:

Jak co roku firmy przygotowują swoje nowości do zaprezentowania na targach Agro Show. Nie inaczej będzie w tym roku z Mandamem, jednym z największych polskich producentów maszyn rolniczych, którego połowa produkcji trafia za granicę.

– Liczymy na to, że po kilku spokojniejszych miesiącach pokazy w Bednarach przyniosą ożywienie na rynku – mówi Józef Seidel, zastępca dyrektora do spraw marketingu w firmie Mandam i dodaje: – To nie jest łatwy rok. Co prawda sprzedaż do półrocza układała się całkiem dobrze i była nawet wyższa od roku zeszłego, jednak później wyraźnie wyhamowała.

W tym roku firma z Gliwic przygotowała 8 nowości. Przedstawimy ich część.

– Chciałbym rozpocząć od pługów obracalnych Orkan Vario oraz Orkan Resor, do wyboru z trzema, czterema i pięcioma korpusami – charakteryzuje nowy produkt nasz rozmówca. Rama pługów wykonana jest z profilu 120x120x8mm (w modelach 3+ i 3+1) i 140x140x10mm (w modelach 4+, 4+1). Konstrukcja cechuje się sporym, bo 82 cm prześwitem pod ramą, dużymi odstępami między korpusami (102 cm) oraz szerokim wachlarzem regulacji szerokości roboczej (30/35/40/45/50 cm).

Na targach nie zabraknie także nowego trzybelkowego kultywatora Spec HD. Jak przyznaje dyrektor marketingu: – Sierpowate kształty słupic i odpowiedni kąt natarcia redlicy mają obniżyć zużycie paliwa i pozwolić na lepsze wykorzystanie mocy silnika – chwali Seidel. Ponadto zestaw narzędzi po demontażu bocznych lemieszy ma umożliwić pracę na głębokościach 30 cm.

Nowością będzie także brona talerzowa Gal Turbo, która wyposażona jest w dwa rzędy falistych talerzy o średnicy fi 580 mm. Każdy z zespołów talerzowych zabezpieczony jest amortyzatorami gumowymi i wyposażony w bezobsługową piastę. W standardzie oferowany jest wał daszkowy zagęszczony

Ciekawie prezentuje się także włóka o nazwie Skan. Posiada ona regulację kąta natarcia i wysokości pracy sprężyn niwelatorów. Jest wyposażona w indywidualny dyszel który, umożliwia zagregowanie jej z broną talerzową lub kultywatorem dłutowym. 

×