Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Amazone Catros+ TX teraz również o szerokości roboczej 7, 8 i 9 m

Autor:

Dodano:

Nowe zaczepiane kompaktowe brony talerzowe Amazone Catros+ TX oferowane są obecnie również w konfiguracjach o szerokości roboczej 7, 8 i 9 m.

Amazone rozszerza ofertę o nowe maszyny z serii Catros+ TX. Kompaktowe brony talerzowe 7003-, 8003- oraz 9003-2TX wypełniają dotychczasową lukę między maszynami Catros o szerokości roboczej między 3 do 6 m a największymi Catros+ 12003-2TS o szerokości roboczej 12 m.

- Nowe maszyny wyróżnia ogromna wydajność pracy, niewielkie wymagania w zakresie niezbędnej siły uciągu i znakomita przydatność do pracy z ciągnikami o klasie mocy 250 do 350 KM, które bardzo często spotyka się w dużych gospodarstwach rolnych. Wspólną cechą Catros+ TX jest inteligentne podwozie środkowe, zapewniające maszynie świetną zwrotność. Duże koła zapewniają bezpieczny transport po drogach oraz zapobiegają tworzeniu się kolein na polu – podaje producent.

Narzędziami roboczymi są indywidualnie zawieszone talerze o średnicy 510 mm – do wyboru w wersji gładkiej lub zębatej. Ustawienie głębokości roboczej odbywa się z kabiny ciągnika z wykorzystaniem hydrauliki. Optymalne utrzymanie głębokości roboczej oraz spokojną pozycję w czasie pracy zapewniają koła podporowe z przodu Catros+ TX i umieszczony z tyłu maszyny wał uprawowy.

Do prawidłowego zagęszczenia gleby w różnych warunkach polowych jest do dyspozycji wybór 9 różnych wałów uprawowych. Zaliczają się do nich przykładowo wał strunowy, wał tandemowy, wały o profilu U oraz o podwójnym profilu U, klinowe wały pierścieniowe, klinowe wały pierścieniowe z oponami Matrix oraz nowe wały dyskowe.

 

W strefie przed rzędami talerzy lub przed wałem uprawowym można wyposażyć nowe maszyny w Crushboard. Jak podaje producent, efektem zastosowania tego rozwiązania jest perfekcyjne wyrównanie gleby oraz jej dodatkowe rozdrobnienie. Regulacja może odbywać się albo mechanicznie albo hydraulicznie z kabiny ciągnika.

Agregatowanie Catros+ TX z różnymi ciągnikami odbywa się do wyboru przez dolne dźwignie TUZ kategorii 3-5, kulowy zaczep pociągowy lub zwykłe ucho pociągowe.  

×