Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Technologia Michelin Ultraflex na Agro Show

Autor:

Dodano:

Walki o mniejsze ugniatanie gleby ciąg dalszy. Tym razem Francuska firma Michelin pokaże swoją najnowszą broń w walce o wymagającego klienta: nowe opony z technologią Ultraflex, którym będzie można przyjrzeć się bliżej na nadchodzących targach Agro Show w Bednarach.


Temat ugniatania gleby przez maszyny od zawsze był dla producentów opon istotną kwestią. Nie dziwi więc fakt, że w czasach gdy wszyscy wyciskają ze swoich produktów siódme poty, aby uszczknąć choćby kilka procent więcej szeroko pojmowanej wydajności, także firmy zajmujące się ogumieniem nie próżnują. Szybko postępujący wzrost mas maszyn rolniczych, zwłaszcza żniwnych, oraz coraz to nowe regulacje prawne dotyczące ochrony środowiska, wcale im tego zadania nie ułatwiają.

 Opracowana przez Michelin technologia Ultraflex jest owocem wytężonej pracy inżynierów i ma umożliwić firmie rywalizację w tym specyficznym wyścigu zbrojeń. Opony wyposażone w tę technologię odznaczają się podobną nośnością co tradycyjne ogumienie, jednocześnie nie przekraczając ciśnienia 2 bar.

Podczas targów będziemy mieli okazję zobaczyć aż sześć serii opon wyposażonych w Ultraflex: AxioBib, CerexBib, XeoBib, SprayBib, CargoxBib HF, YieldBib. Widać, że Michelin mocno wierzy w nowe rozwiązanie, które zostało zaimplementowane do tak dużej ilości produktów.

 Wszystkie wymienione serie będzie można zobaczyć na stoisku Michelin.

×