Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ursus C-380 najczęściej rejestrowanym modelem w lipcu i sierpniu

Autor:

Dodano:

Od targów Agrotech 2015, kiedy to w Kielcach po raz pierwszy zaprezentowano ciągnik Ursus C-380, jego popularność stale rośnie. W miesiącach lipiec i sierpień, model ten był najczęściej rejestrowanym ciągnikiem w Polsce.

Traktor już w sierpniu ubiegłego roku, znalazł się na trzecim miejscu wśród najchętniej kupowanych w Polsce. W lipcu 2016 r. Ursus C-380 został liderem wśród najczęściej rejestrowanych ciągników w kraju. W sierpniu udało mu się utrzymać pierwszą pozycję.

– Rodzina ciągników serii „C” to legenda polskiej wsi.  Są one flagowymi produktami Ursusa. Obecnie znajdują się wśród najlepiej sprzedających się modeli z naszej oferty. Spełniają wszystkie oczekiwania nowoczesnego gospodarstwa rolnego, posiadają konkurencyjne parametry techniczne i kosztowe – komentuje Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus S.A.

Od początku 2016 r. Ursus odnotował blisko 50-proc. wzrost sprzedaży nowych ciągników, zwiększając tym samym udział w rynku do 7,2. Oznacza to, że lubelski producent jest liderem wzrostów w branży od początku roku. W chwili obecnej, zliczając rejestracje od 1 stycznia do końca sierpnia 2016 r., w Polsce sprzedało się 389 ciągników Ursus (dane Martin & Jacob). To daje Ursusowi szóstą pozycję wśród marek oferujących traktory na polskim rynku.

 Przedstawiciele Ursusa przewidują optymistycznie, że przy utrzymaniu obecnej sytuacji na rynku i wsparciu dopłatami z programu PROW na lata 2014-2020, spółka liczy na osiągnięcie 15-proc. udziału do końca 2017 r.

×