Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prasa silosująca Sipma PL 7000 Silo

Autor:

Dodano:

Podczas targów Agro Show 2016 na stoisku lubelskiej Sipmy oprócz dobrze znanych produktów, można było zobaczyć kilka ciekawych nowych maszyn. Jedną z nich była prasa silosująca PL 7000 Silo.

Technologia zakiszania pasz w foliowych rękawach ciągle zyskuje na popularności, zwłaszcza w dużych gospodarstwach, o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Sipma PL 7000 Silo to dość ambitny projekt firmy z Lublina, wdrażany od kilku lat, oferujący największe możliwości przerobowe. Możliwe jest wysoko skompresowane napełnienie rękawów foliowych o długości nie przekraczającej 75 metrów przy średnicy maksymalnej 2,7 m.

Jako materiał wsadowy do produkcji kiszonki można zastosować: zielonkę z kukurydzy, ziarno, zielonkę pastwiskową, lucernę, koniczynę, wysłodki buraczane itp. Załadunek ułatwia szeroki, na 2,6 metra, podajnik taśmowy, zaś dodatkowy aplikator pozwala na wprowadzenie substancji zakiszających, które zostaną dokładnie wymieszane podczas pakowania do rękawa, zapewniając równomierne kiszenie i zakonserwowanie.

Silo, podobnie jak niedawno opisywana Lena, jest wyposażona w elektrohydrauliczne sterowanie oraz komputer pokładowy odpowiedzialny za przebieg całego cyklu i zarządzanie układami roboczymi maszyny.

Jak na maszynę o dużej wydajności, PL 7000 Silo ma też duże wymagania odnoście mocy napędowej. Aby móc w pełni wykorzystać topową prasę Sipmy, potrzebny będzie ciągnik dysponujący mocą na wałku WOM co najmniej 218 KM (1000 obr./min.) oraz hydrauliką o wydatku 100-160 l/min.

×