Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Odszkodowania za szkody łowieckie jeszcze rok bez zmian

Autor:

Dodano:

Wejście w życie ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy Prawo łowieckie, zawierającej zmiany dotyczące szacowania szkód łowieckich i wypłacania rolnikom odszkodowań za te szkody – opóźni się o rok.

Tak przynajmniej wynika ze złożonego w piątek 14 października w Sejmie rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2017.

Zakłada on, że zmieniająca Prawo łowieckie ustawa z 22 czerwca 2016 roku wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2018 roku (a nie 2017 roku, jak było to w przyjętej 22 czerwca nowelizacji Prawa łowieckiego), natomiast do dnia 15 czerwca 2018 r. (nie 2017) środki Funduszu Odszkodowawczego  będą pochodziły z dotacji z budżetu państwa.

Więcej o ustawie z 22 czerwca: 

Prawo łowieckie z powrotem do komisji

Sejmowe komisje za zmianą w sposobie szacowania szkód łowieckich

„Zmiana terminu wejścia w życie ustawy w zakresie Funduszu Odszkodowawczego jest niezbędna do płynnego i skutecznego wdrożenia rozwiązań dotyczących funduszu i zapewnienia prawidłowego funkcjonowania tego funduszu oraz nowego systemu odszkodowań za szkody łowieckie. Przepis ten wprowadza odpowiednio wydłużone vacatio legis” – podano w uzasadnieniu projektu.

 

×