Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Trioliet nagrodzony za nóż tnący w automatycznym systemie żywienia bydła

Autor:

Dodano:

Nowy system cięcia z okrągłymi nożami tnącymi do automatycznego systemu karmienia Triomatic T 40 pozwala na wycinanie paszy nie niszcząc jej struktury. Jak podaje producent, nowa technika obniża zużycie energii. Nowy produkt zostanie nagrodzony na EuroTier 2016.

Triomatic T40 jest to jedyny automatyczny  system sporządzania i zadawania pasz dla bydła z okrągłymi nożami tnącymi. Jak podaje producent, systemy automatyczne innych firm podczas sporządzania TMRu, wykorzystują metody bardziej energochłonne oraz wpływające negatywnie na strukturę paszy np. frezując materiał.

- Zaletami cięcia za pomocą okrągłych noży jest fakt, że zapewniają zachowanie możliwie jak najlepszej struktury paszy. Poza tym ściana bloku pozostaje gładka, co zapobiega ponownej fermentacji. Nie ma strat paszy, a to z kolei  stanowi o redukcji  kosztów, podaje Trioliet.

Dzięki prostej technice noży można zminimalizować zużycie energii aż do 50 proc. System Trioliet potrzebuje tylko 0,5 do 1,0 kWh na jeden załadunek – to bardzo mało w porównaniu z konwencjonalnymi  (istniejącymi na rynku) systemami. Zatem prosto, szybko i korzystnie.

System, dzięki uproszczonej technice wycinania ma obniżone o ok. 50 proc. zapotrzebowanie na energię elektryczną. Nowy system Trioliet Triomatic T40  zużywa od 0,5 do 1,0 kWh na załadunek jednego wozu paszowego.

- Koszty serwisowania są znacznie niższe w porównaniu do pierwotnego systemu. Wymiana noży odbywa się w prosty sposób. Trzeba odkręcić tylko 4 śruby, wymienić noże i przykręcić nowe, podaje Trioliet.

×