Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wzrost ceny pszenicy

Autor:

Dodano:

Pszenica na MATIF w kontrakcie grudniowym podrożała o 0,8 proc., natomiast na CBOT seria grudniowa wzrosła o 1,9 proc. Kukurydza w Paryżu (kontrakt listopadowy) nie zmieniła ceny, a w Chicago (grudzień) spadła o 0,1 proc.

Na zakończenie miesiąca notowania kontraktów zbożowych na światowych giełdach przebiegały w zmiennych nastrojach. Jednak październik zakończył się wzrostem notowań wszystkich kontraktów zbożowych. Przez miesiąc najwięcej zyskała amerykańska kukurydza- 5,3 proc. Kukurydza na Matif podrożała o 4,2 proc. Nieco mniej wzrosła cena pszenicy. W Chicago zwyżka wyniosła 3,5 proc., a w Paryżu 3,3 proc.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,76 proc. (165,75 euro/t- 717 zł/t).
Wykres 1.


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 1,90 (152,94 USD/t- 604 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena nie zmieniła się (167,00 euro/t- 723 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 0,07 proc. (13,66 USD/t- 551 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

×