Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Snake 1800 – narzędzie do podgarniania paszy

Autor:

Dodano:

Częste podgarnianie TMR-u na stole paszowym poprawia pobranie dawki, a przez to pozytywnie wpływa na wydajność krów. Jednym z narzędzi pomagających przy tym codziennym obowiązku jest, dostępny od niedawna na naszym rynku, podgarnicz paszy Snake 1800.

Podgarniacz paszy Snake 1800 jest to urządzenie produkowane przez rodzinną firmę Satellite, która istnieje na rynku od ubiegłego roku. Narzędzie to zbudowane jest z lemiesza oraz zamontowanego przed nim przenośnika ślimakowego napędzanego silnikiem hydraulicznym. Podgarniacz wyposażony jest w listwę poślizgową z tworzywa poliamidowego, odpowiadającą za dokładane oczyszczanie powierzchni stołu paszowego.

Tym co wyróżnia podgarnianie paszy za pomocą przenośnika śliwkowego od zwykłego podpychania TMRu do drabinek paszowych jest fakt, że pasza zostaje powtórnie wymieszana oraz spulchniana. Wymieszanie TMRu na nowo powoduje, że krowy chętniej podbierają paszę. Z kolei brak dopychania paszy ma dobry wpływ na długość jej zdatności do skarmiania. Musimy bowiem pamiętać, że zbyt mocne ściskanie paszy sprzyja procesowi zagrzewania, szczególnie podczas wysokich temperatur.

Jak podaje producent, podgarniacz Snake 1800 może być wykorzystywany również podczas sporządzania kiszonek jako narzędzie do rozgarniania masy na pryzmie. Szerokość robocza tego narzędzia to 180 cm. Koszt zakupu podgarniacza pasz objętościowych Snake 1800 to 4 290 zł netto.

×