Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Policja zlikwidowała dziuplę z kradzionymi maszynami

Autor:

Dodano:

Policjanci z woj. lubelskiego zlikwidowali "dziuplę" z maszynami rolniczymi. Zabezpieczony sprzęt wyceniono na około 2,5 mln zł.

Lubelscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży graficznej zatrzymali podejrzanego o handel maszynami rolniczymi pochodzącymi z kradzieży. 29-latek to mieszkanie powiatu janowskiego.

W trakcie zatrzymania podejrzanego, mundurowi zabezpieczyli 10 ciągników rolniczych oraz dwie ładowarki kołowe. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została na kwotę ponad 2,5 mln zł.

Trzy z zabezpieczonych maszyn widnieją w systemach jako pojazdy utracone poza granicami naszego kraju. W pozostałych z kolei odnaleziono ślady świadczące o ingerencji w pole numerowe pojazdów. 

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.
Na początku tego tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej weszli na teren kilku posesji. Działania prowadzone były w powiatach: janowskim, biłgorajskim, hrubieszowskim a także na Podkarpaciu w powiecie jarosławskim.

29-letni mieszkaniec powiatu janowskiego został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Zamościu gdzie usłyszał zarzut. Wobec podejrzanego zastosowany został tymczasowy areszt. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Ma na swoim koncie także paserstwo. Teraz grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

/KWP Lublin

 

×