Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

O nawożeniu mineralnym z Anwilem

Autor:

Dodano:

Firma Anwil po raz kolejny zaprosiła uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym do udziału  w zajęciach poświęconych nawożeniu mineralnemu. W listopadzie wystartowała II edycja Tropicieli Mitów, autorskiego programu włocławskiej spółki, dzięki któremu już ponad 2500 przyszłych rolników z 97 szkół zdobyło wiedzę na temat odpowiedzialnego i efektywnego odżywiania roślin.

Tropiciele Mitów to edukacyjny projekt Anwilu opracowany wspólnie z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. Podczas lekcji uczniowie wspólnie z prowadzącymi zastanawiają się nad rolą mikro- oraz makroelementów w rolnictwie, wyliczają zapotrzebowanie roślin na azot i inne składniki odżywcze, poznają potrzeby pokarmowe roślin w różnych regionach świata, a także rozprawiają się z mitami, które narosły wokół nawożenia mineralnego.

Formuła  zajęć oparta na metodologii edutainment (nauce poprzez zabawę), sprawia, że są one dla uczniów niezwykłą przygodą edukacyjną. Dzięki temu ich uczestnicy są bardzo aktywni i z łatwością przyswajają sobie nowe wiadomości. Dodatkowo ANWIL przekazuje szkołom biorącym udział w projekcie materiały edukacyjne oraz firmowe gadżety.

Lekcje w ramach programu Tropiciele Mitów odbyły się już w 97 spośród tych placówek oświatowych, a uczestniczyło w nich ponad 2500 uczniów i 200 nauczycieli. Oznacza to, że wiedzę dotyczącą nawożenia mineralnego, które jest podstawą współczesnego rolnictwa, zdobyło już ponad 40 proc. młodzieży, wiążącej swoją przyszłość z pracą na roli.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie więcej informacji znajdą na stronie: www.tropicielemitow.pl i zgłoszenia się poprzez formularz kontaktowy. Udział w programie Tropiciele Mitów jest bezpłatny.

×