Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Amazone prezentuje pługi Cayros

Autor:

Dodano:

Wraz z przejęciem fabryki pługów Vogel&Noot firma Amazone rozbudowała swój program w zakresie pługów. Amazone zapowiada, że nowe, obracalne pługi zawieszane Cayros zostaną wkrótce zaprezentowane na różnych międzynarodowych targach i wystawach.

Amazone z uzupełnionym programem może teraz obok dotychczasowej serii Cayron zaoferować pięć kolejnych serii zawieszanych pługów obracalnych o różnych wielkościach i budowie. Najmniejsza z tych serii, Cayros M, obejmuje pługi trzy- i czteroskibowe przeznaczone dla ciągników o mocy do 120 KM.

Cayros M ma ramę o wysokości 78 cm i korpusy rozstawione co 95 wzgl. 102 cm. Ramę charakteryzuje przekrój  120x100x8 mm, a oś obrotu ma średnicę 80 mm. W modelach z bezstopniową zmianą szerokości pracy oraz hydraulicznym zabezpieczeniem przed kamieniami, nawet oś obrotu może mieć nawet 90 mm.

Mocniejsze elementy konstrukcyjne posiadają kolejne serie większych pługów Cayros XM, XMS i XS przeznaczone do ciągników odpowiednio o mocy do 140 KM, 200 i 260 KM. Zwieńczeniem programu są pługi Cayros XS pro z rozstawem korpusów do 105 cm i wysokością ramy do 90 cm. Te pługi wyposażono w ramę o wymiarach 200x150x10 mm oraz osie obrotu o średnicy 120 mm. Do tej serii należą trzy typy mające cztery do sześciu korpusów przeznaczone dla ciągników o mocy do 380 KM.

Wszystkie serie oferują szeroki wachlarz wyposażenia. Nowe pługi uzbroić m.in. w mechaniczną lub hydrauliczną zmianę szerokości skib. W zakresie zabezpieczeń przed kamieniami do dyspozycji są warianty mechaniczne, półautomatyczne lub w pełni automatyczne – hydrauliczne. Oprócz tego Amazone proponuje różne korpusy pługów włącznie z odkładnicami ażurowymi.

Cechą jakościową wyróżniającą pługi Cayros jest obróbka termiczna z technologią hartowania ©plus dla odkładnic. Taka obróbka termiczna ma zapewnić znacznie dłuższą żywotność pługów, odporność na uderzenia oraz prowadzić do mniejszego zapotrzebowania na siłę uciągu a także redukuje zużycie paliwa.

×