Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

W skupach bydła dość stabilnie

Autor:

Dodano:

W ostatnich tygodniach stawki oferowane rolnikom za żywiec wołowy zatrzymały się na stałym poziomie, korekty w poszczególnych przypadkach są niewielkie.

Większość ankietowanych skupów na koniec listopada pozostawia swoje cenniki w niezmienionej formie, inne wprowadzają kosmetyczne zmiany. Jak się okazuje w pewnych regionach występuje deficyt bydła, co przez niektóre zakłady tłumaczone jest oczekiwaniem rolników na wyższe ceny w okresie przedświątecznym.

Z końcem listopada stawki za buhaje w wycenie poubojowej za klasę R wynoszą maksymalnie 13 zł/kg, zaś ceny za klasę O dochodzą do 12,50 zł/kg. Buhaje mięsne skupowane w wadze żywej wyceniane są maksymalnie na 7,50 zł/kg. Za sztuki czarno-białe można dostać maksymalnie 6,6 zł/kg.

Ceny jałówek w klasie R kształtują się na poziomie 12,50 zł/kg, a w klasie O dochodzą do 11,60 zł/kg. Samice skupowane w wadze żywej podmioty skupowe wyceniają maksymalnie na 6,50 zł/kg w przypadku ras mięsnych oraz 5,90 zł/kg za sztuki ras mlecznych.

Jeśli chodzi o skup krów w rozliczeniu poubojowym, ceny proponowane przez zakłady dochodzą maksymalnie do 10,80 zł/kg. Z kolei krowy skupowane w wadze żywej wyceniane są przez skupujących maksymalnie na 5,40 zł/kg (ceny netto).

×