Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ursus liderem wzrostu sprzedaży ciągników

Autor:

Dodano:

Ursus, jako jedyny producent ciągników obecny na krajowym rynku, odnotował wzrost rejestracji nowych ciągników w tym roku. W okresie styczeń-listopad 2016 r. zarejestrowano niemal o 60 proc. więcej Ursusów niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wynika, że lubelski producent jest liderem wzrostów w branży w br. przy dwucyfrowych, znaczących spadkach konkurencji.

"Od początku 2016 r. Ursus jako jedyny pokazał wzrost sprzedaży nowych ciągników. W omawianym okresie styczeń-listopad 2016 r. pozostali producenci znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w polskim rynku, odnotowali spadki sprzedaży, podczas gdy Ursus osiągnął 58,9 proc. wzrost rok do roku. Ponadto według wstępnych danych agencji Martin&Jacob w listopadzie br. Ursus znalazł się na drugim miejscu pod względem liczby zarejestrowanych nowych ciągników, podaje Ursus", podaje firma w komunikacie.

Spółka odnotowała również wzrost udziału rejestracji ciągników w ogólnej liczbie rejestracji do 7,08 proc. za okres styczeń-listopad 2016 r. z poziomu 3,08 proc. w analogicznym okresie 2015 r. W samym listopadzie br. udział ten wyniósł 11,58 proc. 

 

×