Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

New Holland liderem w sprzedaży ciągników w 2016 r.

Autor:

Dodano:

Znamy wyniki sprzedaży ciągników za zeszły rok. Spadki w całym segmencie w stosunku do zeszłego roku są znaczne ale mimo tego, koszulki lidera nie oddała firma New Holland, sprzedając 1291 maszyn.

W okresie od stycznia do grudnia polscy rolnicy zarejestrowali 8952 nowych maszyn, a więc o 3410 traktorów mniej niż w roku ubiegłym 2015. Udział rynkowy marki New Holland wyniósł 14,4 proc. czyli wspomniane już 1291 ciągników, stawiając ją na pierwszym miejscu w zestawieniu już po raz ósmy z rzędu.

– Zeszły rok dla branży rolniczej nie był łatwy. Tym bardziej cieszy nas to, że możemy pochwalić się najwyższą ilością rejestracji nowych ciągników na polskim rynku. Fakt, że od ośmiu lat stajemy na najwyższym podium pod względem sprzedaży nowych ciągników, jest dla nas powodem do wielkiej satysfakcji i dumy – mówi Adam Sulak, Business Director New Holland.

– Taki wynik świadczy o zaufaniu, jakim klienci darzą produkty New Holland. Dla nas jest to szczególnie cenna informacja płynąca z rynku, w tak bardzo trudnym okresie, co z pewnością jeszcze bardziej nas zmobilizuje, by zagwarantować naszym klientom najwyższe standardy obsługi pod względem sprzedażowym i serwisowym. Tym bardziej, będziemy dokładać wszelkich starań, by utrzymać naszą pozycję lidera rynku, sprzedając produkty najwyższej jakości z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, które mogą być partnerem rolnika na każdym polu– dodaje Sulak. 

Przeglądając jednak dane dotyczące nowych rejestracji i przyrównując je do ubiegłorocznych, kiedy to firma sprzedała 2055 niebieskich ciągników, spadek jest duży i wynosi ponad 37 proc.

Mocne spadki sprzedaży dotyczą jednak nie tylko New Hollanda. Trzeba zauważyć, że miniony rok dla branży rolniczej był dużym wyzwaniem. W pierwszym półroczu, firmy (producenci, importerzy, dystrybutorzy) zanotowały znaczne zmniejszenie sprzedaży nowych ciągników, głównie z powodu niepełnej dostępności subwencji i dopłat unijnych, spadku cen płodów rolnych oraz lokalnych zmian pogodowych (wymrożenia, susze), na rzecz wzrostu zakupów na rynku maszyn używanych.

Pod względem słupków sprzedaży pozytywnie wyróżnił się wrzesień, gdzie można było zaobserwować wzrost transakcji zwłaszcza u liderów branży, w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku.

 

 

×