Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ogromne zainteresowanie konferencją w Biedrusku [zdjęcia]

Autor:

Dodano:

Jesteśmy w trakcie kolejnej konferencji Farmera na Zamku w Biedrusku, powiat poznański, woj. wielkopolskie.

Sala pęka w szwach. Do Biedruska przybyło niespełna 200 rolników.

Prof. Dr.hab Marek Korbas z Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu mówi na temat sporządzania mieszanin zbiornikowych. Jak wyjaśnia przy mieszaniu preparatów trzeba zachować dużą ostrożność, szczególnie w przypadku nowoczesnych form użytkowych i użycia w nich wielu komponentów, np. sajfnery, synergetyki, czy stabilizatory i inne. Mowa jest o tym, na co zwrócić uwagę przy sporządzaniu mieszanin zbiornikowych, jak je prawidłowo przygotować i jakie zasadzki czekają na rolnika podczas łączenia różnych substancji.

Profesor wskazuje preparaty, których nie należy łączyć. Dla przykładu, stosowanie karfentrazoru etylu z jakimikolwiek nawozami będzie powodować poparzenie roślin. Podobną wrażliwość wykazują inne substancje czynne z grupy destruktorów błon komórkowych.

Poranna, „ekonomiczna” sesja, która już za nami  to rozmowy o pieniądzach, czyli naszym być, albo nie być. Jak inwestować, żeby nie przeinwestować, skąd wziąć pieniądze na rozwój? Kupić czy nie maszynę do gospodarstwa – tłumaczył i jednocześnie prowokowała dyskusję dr Mariusz Tatka, specjalista ekonomiki rolnictwa.

Zasady planowania, które dotyczą naszego postępowania w wielu obszarach, także agrotechniki produkcji wyjaśniał Jarosław Saucha, ekspert ds. Agro, BGŻ BNP Paribas. Wskazywał, jak planować i poprawić płynność finansową w gospodarstwie.

Przed nami jeszcze część techniczna, w której poruszane będą tematy dotyczące maszyn rolniczych.

×