Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rozsiewacz Amazone ZA-V ze sterowaniem EasySet

Autor:

Dodano:

Firma Amazone wprowadza do linii rozsiewaczy ZA-V komputer sterujący EasySet, za pomocą którego można obsługiwać elektrycznie wszystkie funkcje maszyny. Hydraulika jest zbędna.

Nowy typ sterowania EasySet jest polecany dla ciągników, które nie posiadają wystarczającej ilości gniazd hydraulicznych. W tym wariancie sterowania nie jest wymagane żadne gniazdo hydrauliczne, gdyż cała obsługa opiera się o elektrykę.

Z pomocą komputera obsługowego EasySet można podczas jazdy regulować i ustawiać przyciskiem zasuwy otworów wylotowych niezależnie dla lewej i prawej strony. Pozwala to indywidualnie dopasować dawkę rozsiewu dla lewej i prawej strony maszyny.

Do obsługi elektrycznego Limitera V+ najpierw przyciskami +/- na komputerze obsługowym wybierana jest głębokość opuszczenia a następnie aktywacja układu następuje przez specjalny przycisk Limitera. Zmiana funkcji Limitera np. z rozsiewu krawędziowego na rozsiew graniczny lub przy rowach również odbywa się przez przyciski +/-. Jeśli sytuacja tego wymaga, można, np. przy rozsiewie przy rowach redukować dawkę nawozu kierowanego w stronę granicy pola.

Ponieważ nie są wymagane żadne przyłącza hydrauliczne, ZA-V Easy można bardzo szybko agregować z ciągnikiem. Aby zacząć pracę rozsiewaczem, wystarczy jedynie włożyć 3-biegunową wtyczkę kabla w gniazdo i zamontować wałek przekaźnikowy do ciągnika.

×