Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ciągniki: Okazje z wyprzedaży

Autor:

Dodano:

Początek roku w handlu ciągnikami to podobnie jak w branży motoryzacyjnej okres wzmożonej wyprzedaży modeli z poprzednich roczników. Kupując maszynę z ubiegłego roku można uzyskać bardzo atrakcyjną cenę.

Co prawda nie wszyscy producenci prowadzą zorganizowane akcje wyprzedażowe swoich ciągników z lat ubiegłych, gdyż u największych z nich takich jak np. Claas czy John Deere, klienci zamawiają raczej modele do produkcji i na stocku z reguły firmy te nie posiadają większej ilości maszyn. Niemniej jednak w przypadku niektórych producentów, którzy posiadają spore zapasy maszyn promocje na te modele mogą być na prawdę duże.

Jedne z największych rabatów na nowe ciągniki, wyprodukowane w ubiegłym roku oferuje czeski Zetor, u którego zniżka obejmuje 8 modeli, a rabaty sięgają od 15 tys. zł brutto w przypadku kupna modelu Major, kończą się zaś na 28 tys. zł brutto jeśli chodzi o model Crystal.

Jeszcze większe upusty możemy uzyskać kupując maszyny wyprodukowane w 2015 roku.W tym przypadku uzyskać możemy rabat w wysokości od 28 tys. zł brutto decydując się na ciągnik Zetor Proxima a jeśli wybierzemy model Crystal, upust wynosił będzie aż 56 tys. zł brutto.

Promocje na ciągniki zarówno sadownicze jak i polowe ma w swojej ofercie również koncern SDF w którym traktory Same, Lamborghini i Deutz-Fahr objęte są "Programem Elastyczności". Obejmuje on maszyny, które wyposażone są w silniki z normą emisji spalin Euro 3B i w przypadku najmniejszych maszyn sadowniczych upust może wynosić 9 tys. zł brutto a najmocniejsze ciągniki polowe kupić można z rabatem wynoszącym do 27 tys. zł brutto.

W przypadku firmy Korbanek w ofercie wyprzedaży rocznika jest ciągnik Massey Ferguson 4708. Ten 85- konny traktor z przekładnią 12/12 z mechanicznym rewersem oraz kabiną z klimatyzacją kosztuje 129,5 tys. zł netto. Ponadto w ofercie wyprzedażowej znajdują się inne modele ciągników Massey Ferguson m.in. serii 5600 ale tutaj o szczegóły promocji należy pytać autoryzowanych dealerów.

Całkiem pokaźne rabaty otrzymamy także w firmie Landini. Decydując się na modele ciągników serii 5D możemy otrzymać rabat w wysokości do 52,4 tys. zł brutto a w przypadku większych maszyn serii 6L w zależności od wersji może on wynieść maksymalnie 30,8 tys. zł brutto.

Nieco mniejszy rabat jest natomiast na sadownicze traktory z serii Rex i wynosi on do 28,8 tys. zł brutto. Wybierając natomiast kompaktowe ciągniki z serii 4 liczyć możemy na upust sięgający maksymalnie 27,5 tys. zł brutto.

Wymienione wyżej rabaty na ciągniki to tylko niewielki wycinek tego co możemy obecnie znaleźć wśród ofert sprzedających ale nie sposób wymienić tutaj wszystkich. Poszukując maszyny dla siebie warto pytać poszczególnych dealerów danej marki o maszyny z poprzednich roczników gdyż wielu z nich posiada "na placu" pojedyncze sztuki i rabaty na takie ciągniki mogą być bardzo znaczące.

 

 

×