Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Szydło: Ministerstwa otrzymają informacje o wnioskach z przeglądu

Autor:

Dodano:

W ramach podsumowania przeglądu resortów odbędzie się konferencja prasowa; resorty dostaną informacje o wnioskach, które płyną z tego podsumowania - zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło spotkała się w poniedziałek z ministrami: środowiska Janem Szyszko oraz rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem. To było ostatnie spotkanie w ramach przeglądu resortów. Celem zainaugurowanego 18 stycznia przeglądu resortów było wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

- Będzie podsumowanie. Poza konferencją, będą również poinformowane resorty o wnioskach, które z tego podsumowania płyną - powiedziała dziennikarzom premier podczas konferencji po spotkaniu z ministrami Jurgielem i Szyszką.

Szydło spotkała się wcześniej z szefami resortów: obrony narodowej Antonim Macierewiczem, spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, zdrowia Konstantym Radziwiłłem, sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą oraz z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim.

Szefowa rządu rozmawiała też z wicepremierem oraz ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim, z szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem, który zajmuje się także kwestiami spółek skarbu państwa.

Odbyło się także spotkanie premier z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim, z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, minister edukacji Anną Zalewską, ministrem sportu Witoldem Bańką oraz z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim i szefem resortu infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. 

×