Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wózek wielofunkcyjny usprawni prace na porodówce

Autor:

Dodano:

Multi Treatment Trolley, wózek wielofunkcyjny oferowany przez firmę MS Schippers, znacząco ułatwi zabiegi wykonywane na prosiętach po porodzie.

Multi Treatment Trolley to prawdziwy kombajn, który znacznie ułatwi wykonywanie zabiegów takich jak szczepienia czy kolczykowanie prosiąt. Jest to swego rodzaju „mobilny warsztat” w którym znajdują się narzędzie niezbędne do wykonania najważniejszych czynności na prosiętach.

W skład zestawu wchodzi automatyczna kolczykownica o napędzie pneumatycznym. Co istotne, wózek zawiera także wbudowaną sprężarkę, napędzającą to i inne urządzenia. Inne elementu wózka to także dwa urządzenia do automatycznej, bezigłowej iniekcji, o płynnym zakresie regulacji dawki (od 0,1 do 0,5 ml i od 0,5 do 2,5 ml), którymi wykonać można niezbędne szczepienie czy podać żelazo. W podstawowym wyposażeniu znajduje się także pneumatycznie sterowany dozownik służący do podawania preparatów doustnych (np. kokcydiostatyków, czy preparatów wzmacniających).

Dodatkowo wózek można wyposażyć również w takie urządzenia jak szlifierka do piłowania kiełków, czy narzędzie do przycinania ogonów.
Podstawową zaletą produktu jest przede wszystkim znaczne usprawnienie pracy na porodówkach, ograniczenie nakładów pracy, jak i precyzja wykonanych zabiegów. Według danych producenta, koszt wózka, to około 6 tys. euro. Produkt został nagrodzony złotym medalem podczas tegorocznych targów Ferma, które odbyły się w miniony weekend w Łodzi.

 

×