Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Chłodzący dipping na upały

Autor: Łukasz Chmielewski

Dodano: 25-08-2017 08:29

Wśród preparatów do dippingu interesującym rozwiązaniem na okres letni jest środek Agrisol DipMint, który ze względu na dodatek olejku z mięty pieprzowej posiada łaściwości chodzące.

Zabezpieczanie strzyków po doju poprzez stosowanie dippingu jest jednym z istotnych elementów profilaktyki schorzeń gruczołu mlekowego, jak również wpływa na dobry stan skóry strzyków.

Preparat Agrisol DipMint stanowi gęsty dipping oparty na kwasie mlekowym oraz salicylowym z dodatkiem naturalnego olejku z mięty pieprzowej, przeznaczony do pielęgnacji strzyków po doju. Dzięki zawartości olejku z mięty pieprzowej preparat przynosi ulgę latem, chłodząc skórę strzyków w czasie panowania wysokich temperatur.

Dodatkową zaletą jest zdolność odstraszania owadów, które szczególnie podczas przebywania na pastwiskach są w stanie poranić wymię. Ze względu na obniżoną temperaturę krystalizowania się do -10 st. C środek jest przeznaczony również do stosowania w okresie zimowym.

Według producenta, preparat dobrze chroni strzyki przed stanami zapalnymi, zmianami skórnymi i uszkodzeniami, uelastycznia skórę, a dzięki zawartości olejku miętowego łagodzi podrażnienia skóry.

×