Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Jak założyć internetowe konto w ARiMR?

Autor: Marzena Pokora-Kalinowska

Dodano: 17-01-2018 11:22

Ubiegłoroczne zasady tworzenia konta internetowego będą utrzymane w 2018 roku.

Czy prawidłowa jest informacja, podawana na stronie internetowej jednej z izb rolniczych:

„Podstawową rzeczą jaką należy zrobić, to uzyskać dostęp do Systemu teleinformatycznego ARiMR.

Można to uczynić w dwojaki sposób. Złożyć do Biura Powiatowego ARiMR wniosek o nadanie LOGINU lub bezpośrednio na stronie ARiMR. Po otrzymaniu możliwości dostępu można zalogować się na stronie ARiMR „e-Wniosek" następnie można zapoznać się z funkcjonowaniem systemu w praktyce"?

Otóż nie. ARiMR dementuje: informacja ta jest nieprawidłowa. „Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o zadaniach realizowanych przez ARiMR jest portal internetowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z naszej strony” – podaje agencja.

Jak więc korzystać z internetowego konta w agencji? Dostępna na stronie internetowej ARiMR informacja dotyczy wprawdzie 2017 roku, ale w 2018 roku zasady będą identyczne, a z konta założonego wcześniej można będzie korzystać.

ARiMR wyjaśnia:

„Odnosząc się do zagadnienia zakładania konta, informujemy, że od kampanii 2017 roku, dla nowozakładanych kont, loginem do aplikacji jest numer w Ewidencji Producentów, natomiast kod dostępu do aplikacji możliwy jest do uzyskania jedynie przez internet po uprzednim zweryfikowaniu niezbędnych danych uwierzytelniających. Aplikacja eWniosekPlus - na kampanię 2018 - nie jest jeszcze dostępna na stronie internetowej ARiMR. Planowane jest udostepnienie wersji demonstracyjnej tej aplikacji w lutym 2018 r.

Instrukcja dotycząca zakładania konta i zmiany hasła w aplikacji, udostępniona na stronie internetowej Agencji: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/e_wniosek_2017/Instrukcja_eWniosek_Tworzenie_konta_i_odblokowanie_konta_przez_Producenta_oraz_odblokowanie_konta_przez_Doradce_old.pdf, odnosi się do kampanii 2017. Jednakże sposób uzyskiwania dostępu do aplikacji eWniosekPlus w kampanii 2018 nie ulegnie zmianie w stosunku do roku poprzedniego, a rolnicy posiadający już konto w aplikacji będą mogli z niego korzystać.”

 

×