Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wojciech Konieczny zasłużony dla rolnictwa

Autor: MT

Dodano: 19-01-2018 13:51

Chwalimy się i owszem. Wojciech Konieczny, zastępca redaktora naczelnego magazynu Farmer i portalu farmer.pl, otrzymał od ministra rolnictwa honorowe odznaczenie „Zasłużony dla Rolnictwa”.

O przyznanie odznaczenia wnioskowały Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych i Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

- Konieczny jest organizatorem i prowadzącym konferencje i panele dyskusyjne o tematyce rolniczej z udziałem największych autorytetów i naukowców w Polsce. Doradztwo rolnikom oraz aktywne uczestnictwo we wcielaniu w praktykę i propagowanie najnowszych osiągnięć nauki, techniki i technologii stosowanych w rolnictwie jest jego prawdziwą pasją. Codzienna postawa i zaangażowanie w życie wsi, a także mobilizacja i motywacja do kolejnych poczynań i rozwoju w kształtowaniu przemian i modernizacji polskich upraw rolniczych jest u niego nierozerwalnym połączeniem pasji z umiłowaniem do roślin i ziemi. Jego systematyczne i skuteczne doradztwo pozwala polskim rolnikom na produkowanie zdrowej żywności, konkurującej z najlepszymi producentami na świecie oraz stosowanie nowych technologii i rozwiązań w gospodarstwach, przyczyniając się do ich rozwoju, tym samym do rozwoju polskiego rolnictwa – przedstawiono w uzasadnieniu.

Wojciech Konieczny jest absolwentem technikum ogrodniczego w Warszawie oraz Wydziału Rolniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Ma za sobą już 35-letni staż pracy. Zaczynał jako agronom w RSP „Rytm” k. Nowego Dworu Mazowieckiego, a następnie pracował w redakcji tygodnika Plon. Przez pewien czas był dyrektorem przedstawicielstwa duńskiej firmy nasiennej, a także sprzedawał kombajny do buraka, ale ponownie wrócił do pracy redaktorskiej.

Z magazynem Farmer związany od 2007 r. Miłośnik pszczelarstwa i kolekcjoner malarstwa polskiego.

- Odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” jest formą podziękowania za zaangażowanie, pracę i poświęcenie dla rozwoju rolnictwa i wsi – podkreślają Związki. Redakcja Farmer i portalu farmer.pl również dziękuje i gratuluje.

×