Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowy Krukowiak Tajfun z większym zbiornikiem 3200 l

Autor:

Dodano:

Na wystawie Polagra Premiery swoją oficjalną premierę miał nowy opryskiwacz sadowniczy serii Tajfun. Bazą dla nowej maszyny stał się zbiornik o rekordowej dla sadowniczych jednostek Krukowiaka pojemności wynoszącej 3200 litrów.

Opryskiwacze dla sadowników serii Tajfun do tej pory składały się z maszyn o pojemnościach od 400 do 2000 litrów. Dzięki wielu typom oferowanych przystawek mogą być konfigurowane do różnych typów sadów i upraw. W przypadku nowego, zaczepianego modelu owa możliwość personalizacji zostanie zachowana.

Podstawą nowej maszyny, którą będzie stanowić najpojemniejszy wariant w ofercie Krukowiaka jeżeli chodzi o zaczepiane opryskiwacze sadownicze, jest zbiornik z polietylenu o pojemności 3200 litrów. Tak jak w przypadku mniejszych wariantów, jest to konstrukcja 3 w 1, czyli w jednej bryle zostały umieszczone trzy zbiorniki: na ciecz roboczą, na ciecz do płukania układu oraz na wodę do mycia rąk. Oprócz tego w nowym modelu znajdziemy także nową ramę, przygotowaną specjalnie do większego zbiornika oraz oś wyposażoną w hamulce – niezbędne przy takiej masie maszyny.

Jeżeli chodzi o przystawki, to oprócz dobrze znanych wariantów, które oferowane są przez Krukowiaka do innych Tajfunów, wraz z nowym modelem pojawi się zmodernizowana przystawka typu U z trzema a nie dwoma sekcjami, a także wydajniejsza pompa.

 - Nowy opryskiwacz został oparty na markowych komponentach włoskich firm, z których korzystamy od lat. Maszyna została przygotowana w oparciu o zainteresowanie sadowników maszyną wydajną i posiadająca zbiornik większy niż 2-2,5 tys. litrów. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdą się najchętniej wybierane dodatki takie jak: rama w pełnym ocynku, elektrohydrauliczny blok zaworowy czy skrętny dyszel a także wszystko to co do tej pory można było wybierać do pozostałych Tajfunów. - informuje Grzegorz Grabowski z firmy Krukowiak

×