Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Strażacy ratowali konie w opałach

Autor: Grzegorz Tomczyk

Dodano: 29-04-2018 08:43

Na Pomorzy strażacy ratowali dwa konie, które weszły do rowu melioracyjnego i ugrzęzły w mule. Na Podlasiu klacz wpadła do kanału naprawczego w warsztacie.

We wsi Parszczyce, w gminie Krokowa strażacy poradzili sobie przy pomocy wypożyczonej z jednego z gospodarstw koparki. Uwięzione w rowie konie nie były w stanie o własnych siłach wejść na strome skarpy. Opasali więc zwierzęta wężami gaśniczymi, które zamocowali do łyżki koparki. Unosząc łyżkę i odjeżdżając od krawędzi rowu koparka pojedynczo wyciągała konie, które strażacy asekurowali podczas tej operacji. „Konie są całe i zdrowe! Cieszymy się że mogliśmy pomóc.” – relacjonują na fejsbuku ratownicy z OSP Krokowa.

Równie nietypowe wyzwanie stanęło przed strażakami z Białegostoku i OSP Turośń Kościelna, których na pomoc wezwał gospodarz ze wsi Pomigacze. Sytuacja była o tyle nerwowa, że klacz która wpadła do kanału naprawczego była ciężarna. Na miejsce wezwano więc lekarza weterynarii. Na szczęście jego interwencja nie była konieczna. Strażakom udało się wydostać zwierzę z pułapki.

×