Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Red Dot Design Award 2018 dla kosiarek Vicon Extra 700

Autor: MW

Dodano: 04-05-2018 07:00

Włodarze grupy Kverneland nie przestają święcić triumfów. Tytuł maszyny roku 2018 przypadł zestawowi koszącemu Vicon Extra 7100T, a teraz Red Dot Design Award 2018 dostają kosiarki dyskowe Extra 700.

Jak twierdzi producent, kosiarki serii Extra 700 z zawieszeniem QuattroLink inspirowane były technologiami zaczerpniętymi z motosportu. Koncepcja zawieszenia oparta na czterech ramionach umieszczonych na stałej belce na której zawiesza się listwę koszącą, a w rezultacie centralne osadzenie kosza niezależnie od ramy głównej ma zapewnić jak najlepszą adaptację do konturów terenu, umożliwiając osiąganie wyższych prędkości a tym samym lepszych wydajności. Dokładne kopiowanie terenu ma także zmniejszyć zanieczyszczenie pokosu. Standardowo kosiarki wyposażone są w dyski z trzema ostrzami, kondycjoner palcowy i ekrany do formowania pokosu. 

– Jestem absolutnie zachwycony docenieniem produktu przez komisję konkursową Red Dot Design. Oznacza to kreatywność i ducha innowacji, który jest obecny w całym procesie rozwoju – mówi Stefan Zimmermann, menedżer produktu w grupie Kverneland. 

Sukces w konkursie Red Dot Design to nie pierwsza nagroda dla kosiarek serii Extra 700. Model Vicon Extra 736T otrzymał nagrodę Machine of Year 2017 wręczoną podczas targów SIMA 2017.

Konkurs Red Dot Design jest jednym z największych i najbardziej szanowanych konkursów w branży wzornictwa przemysłowego na świecie. W tegorocznej edycji brało udział ponad 6300 zgłoszeń z 59 krajów i było oceniane przez jury, w którym zasiadało 40 niezależnych ekspertów wzornictwa z całego świata. Konkurs powstał w latach 50 XX wieku, a nagrody były przyznawane w trzech kategoriach: Produkt (Product Design), Komunikacja (Communication Design) i Koncept (Design Concept). Tegoroczna nagroda Red Dot Design zostanie wręczona 9 Lipca w Aalto Theatre w niemieckim Essen.

 

×