Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ardanowski: KOWR przekazał dla Mieszkania plus 60 tys. ha w miastach i 200 tys. ha na wsi

Autor:

Dodano:

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazał o dyspozycji Mieszkanie plus 60 tys. ha na terenie miast, 200 tys. ha na ternach wiejskich - powiedział w czwartek podczas Forum Dialogu Mieszkaniowego minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister powiedział, że "KOWR zarządza zasobem Skarbu Państwa, blisko 1,5 mln ha gruntów". - KOWR przekazał do dyspozycji Mieszkania plus na terenach miast ok. 60 tys. ha gruntów, na terenach wiejskich ok. 200 tys. ha - powiedział. - To grunty, które dajemy do dyspozycji- dodał.

Zaznaczył, że nie jest zwolennikiem masowego odrolnienia gruntów w miastach. "Odrolnienie, a to jest w miastach ok. 940 tys. ha, doprowadziłoby do tego, że nikt już na terach wiejskich nic nie wybuduje". - Dlatego nie jestem za tym rozwiązaniem - podkreślił.

W Warszawie na PGE Narodowym trwa Forum Dialogu Mieszkaniowego. Ma ono zainicjować ogólnopolską debatę na temat rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce.

Organizatorami Forum Dialogu Mieszkaniowego są Bank Gospodarstwa Krajowego oraz BGK Nieruchomości, we współpracy z Radą Mieszkalnictwa, działającą przy Prezesie Rady Ministrów.

 

×