Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Urodziło się cielę z dwiema głowami

Autor:

Dodano:

W jednym z gospodarstw w gminie Kowalewo Pomorskie (woj. kujawsko-pomorskie) w miniony piątek przyszło na świat cielę z dwoma głowami.

O fakcie na swoim profilu fejsbukowym poinformowała lekarz weterynarii Karolina Szarowska, która prowadzi praktykę w gminie Dębowa Łąka i odbierała poród krowy. Poród był ciężki, ale zarówno krowa, jak i cielę przeżyło.

O dziwo, każda z głów wykazywała odruchy ssące i obie napiły się mleka od matki. Cielę było słabe, ale próbowało tez wstawać. Nietypowe zwierzę było płci męskiej. 

Weterynarz opublikowała w internecie nagranie wideo, oraz zdjęcie cielaczka, które z miejsca stały się medianą sensacją. Okazało się jednak, że właścicielom gospodarstwa, gdzie urodził się dwugłowy cielak na rozgłosie nie zależało i poprosili lekarza o usunięcie zdjęć i nagrań ze strony internetowej.

Nam udało się jednak namówić na rozmowę rolnika, w którego gospodarstwie przyszło na świat dwugłowe cielę.

-Ta krowa wycieliła się już po raz czwarty i nie by to pierwszy poród z problemami - mówi gospodarz z gminy Kowalewo.-Za pierwszym razem ciele urodziło się niezrośnięte, z narządami na wierzchu. Tym razem urodziło się cielę z dwoma głowami. Myślałem, że ono wyżyje, bo wydawało się, że po nocy nabrało sił, wstawało i ssało krowę. Niestety, dziś dosłownie przed godzina padło. Wdzięczny jestem pani weterynarz, bo tylko dzięki niej krowa przeżyła ten ciężki poród.

Rolnik o którym mowa, gospodaruje we wsi Kiełpiny na 15 ha i utrzymuje stado liczące łącznie 15 sztuk bydła. Jak zaznacza, jego krowy cielą się wyłącznie w wyniku inseminacji i tak było również w ostatnim przypadku. Póki co wycielona krowa daje właścicielowi dużo mleka. Rolnik podjął już jednak decyzję o jej wykluczeniu ze stada mlecznego.

 

×