Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Niemcy: Stabilizacja cen tuczników trwa

Autor:

Dodano:

Na niemieckim rynku od trzech tygodni obserwowaliśmy stabilizację poziomu cen skupu świń rzeźnych. Tendencja ta utrzyma się przynajmniej przez najbliższych 7 dni. Wczorajsze notowanie VEZG również nie przyniosło żadnych zmian.

Ostatni miesiąc to czas stabilizacji cen tuczników na niemieckim rynku. Praktycznie od połowy czerwca na tamtejszym rynku cena utrzymuje się na poziomie 1,44 euro za kilogram. Rewolucji nie przyniósł również mijający tydzień. Po wczorajszym notowaniu VEZG w Niemczech wciąż obowiązywać będzie wspomniana stawka.

Pomimo stagnacji w Niemczech, w ostatnim tygodniu na krajowym rynku ceny tuczników nieco wzrosły. Za żywiec wieprzowy zakłady mięsne płaciły na początku tygodnia średnio 4,33 złote netto za kilogram (7 groszy więcej niż przed tygodniem), a tuczniki w klasie E sprzedawano w średniej cenie 5,74 złote netto za kilogram (5 groszy drożej niż przed tygodniem). Przyczyną tego stanu rzeczy był wzrastający w ostatnim czasie kurs euro. Niestety w ostatnich dniach notowania europejskiej waluty słabną, i jeżeli tendencja ta utrzyma się najdłużej, czekać nas może minimalny spadek cen skupu świń rzeźnych.

×