Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Coraz bliżej konsumpcji mięsa z laboratorium

Autor:

Dodano:

Firma Bell wchodzi do segmentu "hodowanego mięsa". To mięso nie pochodzi z uboju zwierząt, ale jest hodowane z komórek in vitro.

Bell nabył za 2 mln euro udziały w holenderskiej firmie start-up Mosa Meat. Firma z siedzibą w Maastricht w Holandii specjalizuje się w produkcji "hodowlanej wołowiny".

Dzięki technologii Mosa Meat wołowina jest praktycznie hodowana bezpośrednio z komórek zwierzęcych. Po ukończeniu pierwszego okresu badawczego firma profesora Marka Posta z Uniwersytetu w Maastricht koncentruje się obecnie na opracowywaniu pierwszych komercyjnych produktów. Celem Mosa Meat jest wprowadzenie na rynek do 2021 roku pochodzącej z kultury tkankowej wołowiny.

Według obliczeń Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), światowy popyt na mięso do roku 2050 wzrośnie o 70 procent. Wzrost ten nie będzie już wspierany przez istniejące metody produkcji - stwierdził  przedstawiciel firmy Bell.

Poprzez przejęcie udziałów w Mosa Meat, spółka zamierza wspierać w perspektywie długoterminowej rozwój nowych metod produkcji, co stanowi alternatywę dla tych konsumentów, którzy podważają konsumpcję mięsa ze względów etycznych.

 

×