Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Morawiecki: Jak będzie trzeba, znowelizujemy budżet w związku z wypłatą odszkodowań dla rolników

Autor: PAP

Dodano: 01-08-2018 11:50

Jesteśmy gotowi do kompensaty szkód, jak będzie trzeba, dokonamy nowelizacji budżetu, bo wypłata odszkodowań dla rolników jest dla nas fundamentalnie ważna - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

- My po stronie państwa, po stronie rządu jesteśmy gotowi do kompensaty szkód. Jak trzeba będzie, dokonamy nowelizacji ustawy budżetowej, ponieważ wypłata tych odszkodowań dla rolników jest dla nas fundamentalnie ważna - powiedział szef rządu na konferencji prasowej, która miała miejsce na drodze na trasie Wschowa - Konradowo.

Przypomniał, że rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął program pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich w tym roku poszkodowanych przez suszę lub powódź. Morawiecki zaznaczył, że wypłaty dla rolników związane ze startami spowodowanymi suszą będą "grubo przekraczać 0,5 mld zł, będą oscylować wokół 700-800 mln zł".

Premier zaapelował do wszystkich gmin, by uczciwie i sprawnie szacowały szkody powstałe w uprawach rolnych. Wskazał, że w woj. kujawsko-pomorskim na 144 gmin tylko dwie przekazały wojewodzie informacje dot. szacowanych szkód.

×