Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wywrócił się ciągnik, ranny kierowca

Autor: Grzegorz Tomczyk

Dodano: 04-08-2018 08:28

Kierowca ciągnika z przyczepami pełnymi zboża na wzniesieniu stracił panowanie nad pojazdem. Ciągnik wywrócił się przygniatając kierującego. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w Komarowie Osada, w powiecie zamojskim (woj. lubelskie). Ciągnik marki Renault zjeżdżał właśnie ze wzniesienia, ciągnąc dwie przyczepy wyładowane ziarnem. Kierujący z niewiadomych przyczyn stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do jego wywrócenia.

W kabinie traktora oprócz 52-letniego kierowcy znajdował się również pasażer. Jemu udało się w ostatniej chwili wyskoczyć, natomiast kierowca został przygnieciony kabiną. 52-latek co prawda o własnych siłach wydostał się spod ciągnika, jednak doznał poważnych obrażeń i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Jak się tam okazało, poszkodowany był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad pól promila alkoholu. Ponadto poruszał się ciągnikiem pomimo wydanego orzeczenia o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Wypadek będzie więc miał dla niego dalsze, przykre konsekwencje prawne.

×