Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowy Zetor Crystal - premiera już za tydzień

Autor: Grzegorz Szularz

Dodano: 16-08-2018 12:45

Podczas wystawy Země Živitelka, która odbędzie się w Czeskich Budziejowicach w dniach 23-28 sierpnia, swoją premierę będzie miał nowy ciągnik Zetor Crystal. Co więcej, tuż po premierze producent rozpocznie zbieranie zamówień.

Nowy ciągnik, w porównaniu z wcześniejszym modelem z 2015 roku, został mocno zmodernizowany. Innowacje w Crystalu to przede wszystkim: wielofunkcyjny panel sterowania z elektronicznym sterowaniem układami hydraulicznymi, nowa deska rozdzielcza, komfortowe obrotowe siedzenie. Ponadto kabina została poprawiona pod kątem polepszenia ergonomii.

Nowy Crystal otrzymał także wszystkie niezbędne elementy, których stosowanie wymusiła nowa regulacja dotycząca ciągników w UE (tzw. Mother Regulation), oprócz tego, producent zadbał o poprawę bezpieczeństwa wprowadzając takie udoskonalenia. A zatem w najmocniejszym Zetorze nie mogło zabraknąć takich rozwiązań jak:  hamulce (hamowanie przedniej osi jest sterowane hydraulicznie, a tylnej osi pneumatycznie), lusterka panoramiczne, lusterka wsteczne wewnątrz kabiny, czujnik wbudowany w fotel kierowcy, który wyłączy WOM, w momencie, kiedy operator opuści swoje miejsce, itp. Oczywiście nie zapomniano również o poprawie komfortu pracy, Crystal może być wyposażony także w przednią amortyzowaną oś.

Do napędu wykorzystano sprawdzony, znany z obecnej generacji, sześciocylindrowy silnik Deutz, o pojemności skokowej 6,1 l i maksymalnej mocy 171 KM, z tym, że jednostka została już dostosowana do normy Stage IV. Traktor jest wyposażony w skrzynię biegów Zeetor ECO 40, która sprawdziła się w modelach Forterra. Przy maksymalnej prędkości 40 km/h pracuje z ekonomicznymi 1750 obr./min.

- Crystal wraca dokładnie w 50. rocznicę wprowadzenia tego popularnego modelu na rynek. W trakcie rozmów z naszymi klientami często słyszeliśmy życzenie, aby Zetor rozszerzał swoją ofertę traktorów  większej mocy. Dzięki nowej maszynie Crysta, Zetor wraca do segmentu maszyn o mocy do 170 KM. Życzę ciągnikom nowej generacji, by znalazły drogę do klientów i nawiązały do swoich dawnych sukcesów“ - mówi Marián Lipovský, dyrektor wykonawczy Zetor Tractors a.s.

Póki co producent nie chce zdradzić więcej szczegółów przed wystawą w Czeskich Budziejowicach, licząc na zwiększenie zainteresowania. Oczywiście gdy opadnie już kurtyna, nowy Zetor ukarze się nie tylko oczom zwiedzających na miejscu ale także tym, którzy śledzą media społecznościowe marki.

×