Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

O szansach i zagrożeniach europejskiego oraz światowego rynku mleka

Autor: Łukasz Chmielewski/FSM

Dodano: 03-09-2018 07:20

Kolejna edycja Forum Spółdzielczości Mleczarskiej będzie okazją, by posłuchać o aktualnym stanie sektora mleczarskiego w kontekście realizowanej i planowanej polityki.

Gościem tegorocznej edycji Forum będzie m.in. Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który opowie o sytuacji na polskim rynku mleka. Przedstawiciel Ministerstwa Francji poruszy tematy związane z sytuacją na unijnym rynku mleka z perspektywy Francji. Dyrektor ds. Analiz Mleczarskich w IFCN AG opowie zaś o rozwoju światowych trendów i perspektyw sektora mleczarskiego. Jednym z czołowych wątków podejmowanych podczas debat będzie także światowy handel produktami mlecznymi oraz umowy o wolnym handlu.

Przygotowany został również specjalny panel poświęcony Wspólnej Polityce Rolnej (WPR). Eksperci będą dyskutować o wyzwaniach i uwarunkowaniach związanych z WPR. Czy reforma Wspólnej Polityki Rolnej oznacza reformę unijnego sektora mleczarskiego?

- Jest mi niezmiernie miło, iż podczas Forum poruszane są ważne zarówno dla polskiego, jak i światowego mleczarstwa tematy. Świadczy to o potędze konferencji, z czego jestem zadowolona - mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Konferencja w Serocku będzie również okazją dla prezesów spółdzielni mleczarskich oraz firm związanych z przemysłem mleczarskim do wymiany opinii oraz doświadczeń dotyczących m.in. zdobywania nowych rynków zbytu, czy też inwestowania w przyszłość przedsiębiorstwa.

×