Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Dzień kukurydzy z Ampol-Merol

Autor: MT

Dodano: 07-09-2018 08:44

Wrzesień to czas zbioru kukurydzy, jak również wszelkiego rodzaju imprez poświęconym temu gatunkowi. 5 września w gospodarstwie rolnym Ryszarda Przybylskiego w miejscowości Pałczyn w Wielkopolsce odbyła się jedna z nich – Dzień Kukurydzy z Ampol-Merol.

Pogoda pozwoliła uczestnikom dokładnie zapoznać się z odmianami prezentowanymi na plantacji. Eksperci Ampol-Merol omówili i zaprezentowali charakterystyczne odmiany z oferty firmy, takie jak: Welas, Morock, LG 30.233, Sativo, Galactus.

- Wskazano na różnice odmianowe, a także szczegółowo omówiono wszystkie aspekty związane z ochroną chemiczną. Uwagę zwracały dorodne kolby, które świadczyły o bardzo dobrze zaplanowanym i zrealizowanym programie zarówno ochrony, jak i nawożenia – podała firma.

Podczas wykładów, tematyka kukurydziana została poszerzona o wprowadzenie do ochrony herbicydowej zbóż. Omówiono zwłaszcza środek Picona oparty na substancjach czynnych - pendimetalina i pikolinafen, które w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny można stosować nalistnie lub doglebowo w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i pszenżyta ozimego.

- Promowano również preparat Celest 025 FS bazujący na fludioksonilu, który jest jedną z najczęściej stosowanych zapraw zbożowych – poinformowała firma.

×