Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

PSL chce informacji premiera nt. "wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom"

Autor: PAP

Dodano: 13-09-2018 08:20

PSL chce, aby premier Mateusz Morawiecki udzielił w Sejmie informacji nt. "gigantycznej" wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom. - PiS jest fałszywym obrońcą polskiej ziemi i polskich rolników, PiS jest fałszywym obrońcą Polski - mówił w środę w Sejmie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL zabrał głos na początku środowych obrad Sejmu. - Składam wniosek o odroczenie posiedzenia, po to, żeby premier Mateusz Morawiecki mógł tutaj przybyć i przedstawić informację na temat gigantycznej wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom - powiedział Kosiniak-Kamysz.

W tym kontekście przywołał dane MSWiA, z których - jak mówił - wynika, że w 2017 roku "wyprzedano ponad 1000 ha ziemi obcokrajowcom". - To jest dwa razy więcej niż w roku 2015 - dodał, po czym zwrócił się do posłów PiS: "Oskarżaliście nas, że sprzedajemy polską ziemię, szliście do wyborów, mówić, że będziecie ją chronić".

- Wyprzedajecie (ziemię) na niespotykaną do tej pory w historii skalę. PiS jest fałszywym obrońcą polskiej ziemi. PiS jest fałszywym obrońcą polskiego rolnictwa, PiS jest fałszywym obrońcą Polski" - oświadczył lider Stronnictwa.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński powiedział, że wniosek PSL został już formalnie złożony w Sejmie i był omawiany podczas obrad Konwentu Seniorów. - Został przekazany do komisji rolnictwa w celu rozpatrzenia - dodał Kuchciński.

×