Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowe wozy przeładunkowe od Fliegla

Autor: mw

Dodano: 04-10-2018 12:07

W tym roku podczas Agro Show na stoisku firmy Fliegl pojawił się wóz przeładunkowy do zboża z nowej serii ULW, mianowicie model ULW 25. Ma to być korzystna cenowo propozycja dla dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych.

Prezentowana przyczepa przeładunkowa ULW 25 wyposażona jest w skrzynię o pojemności 25 m3, jednak cała seria obejmuje poza nią modele o pojemności 20, 30, 40 i 45 m3 które, w zależności od wersji, mogą być oparte na jednej osi, podwoziu typu tandem a w przypadku największych maszyn na podwoziu typu tridem. Wysokość przeładunku wszystkich przyczep z serii to 4,3 m, a rura wysypowa do transportu składana jest hydraulicznie.

– Przyczepa ULW dostępna jest w nowej, bardziej opływowej skorupie dzięki której udało się usprawnić wyładunek i zmniejszyć masę maszyny, dzięki czemu jest ona jeszcze lżejsza w transporcie. Do wyboru są dwa typy rur przeładunkowych: o średnicy 420 mm umożliwiająca wyładunek z prędkością na poziomie 7,5-8 t/min lub w większych modelach 520 mm pozwalająca osiągnąć wyładunek z prędkością 10 t/min – mówi przedstawiciel firmy Mikołaj Sadowski.

– Przyczepa jest prosta w budowie i ma niski środek ciężkości. Możemy zamontować do niej system wagowy Fliegl SWS z dokładnością ważenia do 0,2% potwierdzoną przez DLG. Przyczepa pokazywana jest w Polsce pierwszy raz; widoczny egzemplarz to pierwsza maszyna z serii ULW, która wyjechała z fabryki Fliegla – kontynuuje.

Jednoosiowa, 25-tonowa przyczepa potrzebuje do współpracy ciągnika o mocy ok. 120 KM, a jej cena zaczyna się od 140 tys. zł.

×