Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Targi SIMA coraz bliżej

Autor:

Dodano:

Pod koniec lutego 2019 r. w podparyskim Parku Ekspozycyjnym odbędzie się wystawa maszyn i urządzeń dla rolnictwa - SIMA. Wystawcy targów zaprezentują gościom z całego świata urządzenia, technologie i materiały dla rolnictwa, leśnictwa i hodowli zwierząt.

Targi SIMA odbywają się w cyklu dwuletnim. Ostatnia sesja imprezy w 2017 roku zgromadziła 1 770 wystawców z 42 krajów. Targi odnotowały frekwencję 232 000 wejść (w tym 23% spoza Francji z ponad 135 krajów). Targi SIMA to również wystawa zwierząt hodowlanych (SIMAGENA) prezentowanych przez ponad 300 hodowców, jednak to nie wszystko. Pojawią się także reprezentanci firm zajmujących się genetyką i producenci sprzętu do hodowli.

Paryskie targi cieszą się niezmiennie dużym uznaniem zarówno wśród zwiedzających jak i wystawców; w 2027 r. 97 proc. ankietowanych wyraziło zadowolenie z jakości targów i z ich oferty, a 93 proc. zadeklarowało powrót na ich najbliższą edycję. Jeśli chodzi o wystawców, 88% deklaruje zadowolenie nie tylko z organizacji targów, ale także satysfakcję ze spotkań ze zwiedzającymi. Również 88 proc. wystawców zadeklarowało obecność na najbliższych targach SIMA. Organizatorzy sprzedali do tej pory 95% powierzchni wystawienniczej.

– To bardzo dużo biorąc pod uwagę fakt, że do targów pozostały jeszcze cztery miesiące. Na targach obecni będą wszyscy liderzy z branży, zwłaszcza jeśli chodzi o maszyny rolnicze. Pojawi się na nich także 114 nowych wystawców, co stanowi w stosunku do 2017 roku przyrost o 40% – tłumaczy Andrzej Bereda, dyrektor firmy Międzynarodowe Targi Francuskie, która jest przedstawicielem SIM-y w Polsce.

Targi to także szereg konferencji i wykładów, które w szczególności będą dotyczyły rolnictwa precyzyjnego i ekologicznego, agronomii i hodowli. 

Podczas targów SIMA organizowany jest także Szczyt Afrykański poświęcony sektorowi rolnemu w Afryce. W ramach szczytu odbędzie się debata na temat pozycjonowania rolnictwa jako sektora aktywności.

– Afryka jest rynkiem coraz bardziej popularnym. Mówi się o niej coraz więcej w kontekście dużego potencjału, także jeżeli chodzi o potencjał rolny. Stąd pomysł organizatorów, żeby właśnie taki szczyt organizować. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością; w 2017 roku na szczyt przyjechało wielu ambasadorów i przedstawicieli ministerstw rolnictwa krajów afrykańskich. Budzi on także duże zainteresowanie wśród producentów maszyn rolniczych – mówi Andrzej Bereda.

Podczas imprezy wręczone zostaną nagrody SIMA Innovation Awards 2019 a także nagrody w ramach konkursu Machine of the Year 2019.

Na targach nie zabraknie również polskich akcentów. Pojawią się na nich wystawcy z Polski, w tym m.in. Pronar, Krukowiak i Samasz.

×